Ako sa účinne zbavit‘ vaginálnej mykózy?

Ženy sa počas svojho života stretávajú s niekoľkými rôznymi druhmi vaginálnych infekcií. Jednou z nich je vaginálna infekciá bakteriálna. Medzi jej najčastejšie prejavy patrí vodnatý výtok, ktorý je sprevádzaný nepríjemným rybacím zápachom. Ďalším druhom je vaginálna mykóza. Jedná sa o infekcii kvasinkového pôvodu, ktorú spôsobujú Candida Albicans, ktoré sa premnožujú v tele. Medzi jej príznaky patrí biely, hustý výtok, svrbenie alebo pálenie v oblasti intímnych partií, lastúrniky sa objaviť aj začervenanie, opuch alebo bolesť.

Medzi najčastejšie dôvody výskyte týchto ženských zdravotných ťažkostí patrí nezdravý životný štýl spojený s nevhodným spôsobom stravovania (predovšetkým zvýšenou konzumáciou cukrov, bieleho pečiva alebo alkoholu) a nedostatkom pohybu. Veľkú úlohu hrá aj stres a nevhodné oblečenie (tesné a vyrobené z umelých materiálov) a v neposlednom rade i vhodné umývacie prípravky. Široký výber produktov ideálnych pre ženskú intímnu hygienu ponúka spoločnosť GYNELLA®.

Liečba vaginálne infekcie

Ideálne je prevencia, ktorá výskytu týchto zdravotných ťažkostí zabráni. Ak sa však kvasinková infekciá objaví, je potrebné tento problém ihneď riešiť. Ak chcete najprv vyskúšať domácu liečbu, v lekárni si môžete zaobstarať voľne dostupné prostriedky určené pre mykózu. Môžu to byť kapsule, ktoré vyrába spoločnosť GYNELLA®. Ďalšou možnosťou sú masti alebo vaginálne čapíky. Samozrejmosťou sú kozmetické prípravky určené práve pre intímne partie. Sú bez parfumácie a podporujú správne pH, ktoré bránia množeniu baktérií.

Medzi preventívne opatrenia patrí aj vhodné oblečenie, predovšetkým spodnú bielizeň. To by malo byť vyrobené z materiálov prírodných, nie syntetických. Vrchné oblečenie by nemalo byť príliš tesné, spôsobuje zaparenie v oblasti intímnych partií a vzhľadom na to, že baktérie milujú vlhko a teplo, dochádza tak k ich jednoduchšiemu množeniu.