Ako vybrať záclony a závesy do kancelárie

Viete, že bežný človek strávi tak polovicu svojho času v práci? Pracovisko sa stáva druhým domovom pre zamestnanca, ak si vytvorí na to vhodné podmienky, atmosféru a nenechá sa rozhodiť stresom okolo seba. Je preto dôležité zvoliť správne ladenie miestnosti, aby v žiadnom prípade nepôsobila rušivo, ale podnecovala aktivitu a tvorivosť zamestnanca.

Záclony a ich úloha

Harmonické spolunažívanie človeka so svojím prostredím sa dá docieliť len vhodným výberom doplnkov, nábytku a ochote učiť sa novým veciam, či prijímať nové výzvy. Office predstavuje prostredie, ktoré si musíte skultúrniť najlepšie podľa svojho gusta. Do kancelárie vyberajte záclony vzdušné, ktoré nerušia celkový dojem priestoru a neodvádzajú vašu pozornosť. Výber záclon by mal korešpondovať s dostupným rozpočtom, veľkosťou okien, do ktorých ich chcete umiestniť a taktiež aj ich prevedenie je veľmi podstatnou súčasťou interiérového ladenia.

Chladné tóny, padavé a polopriehľadné záclony s jemným geometrickým vzorom, priestor rozumne oživia. Motívy pásikov alebo číre jemné farby záclon nebudú zbytočne lákať pozornosť a napomôžu k vytvoreniu harmonickej pracovnej atmosféry. Treba dať pozor na to, že príliš dráždivé farby navodzujú skôr agresívnejšiu náladu, a moc svetlé dráždia oči. Záclony z ťažkých materiálov priestor opticky zužujú a ich údržba je náročnejšia, pretože sa na nich zachytáva viac nečistôt. Záclony rozhodne musia spĺňať svoj účel.

Náš tip: Potrebuje ďalšie tipy na výber doplnkov do domácnosti? Navštívte stránku hodnotenie-produktov.sk.

Vyskúšajte závesy

Použitie závesov oceníte najmä v letných mesiacoch, keď sú dni dlhšie a oveľa slnečnejšie než v chladných obdobiach roka. Kvalitné závesy s termoizolačnými funkciami nebudú prepúšťať svetlo ani teplo či chlad. Navyše hrubšie jednoduché závesy ladené do jednej farby výborne priestor doplnia. Ak si vyberiete závesy chladných tónov nič tým nepokazíte. Šedé záclony sa výborne dopĺňajú s bielymi dlhými záclonami a pôsobia dojmom útulnej izby. Hrubšie závesy vás dokonca uchránia až pred hlukom z ulice a taktiež zamedzia odrážaniu denného svetla vo vašej obrazovke počítača.

Pomocou závesov sa nemusíte chrániť len pred chladom teplom či hlukom. Závesmi môžete vytvoriť pomyselnú stenu, ktorá vám dodá súkromie a kľud na svoju prácu. Taktiež pri ich výbere treba vziať do úvahy i to, pre aké pracovné prostredie závesy vyberáte. Ak zariaďujete kanceláriu pre kreatívne tvorenie, pokojne môžete zvoliť i odvážnejšie závesy s motívmi a farbami, ktoré podnecujú k inšpirácii a následnej tvorbe. Myslite na to, kam závesy umiestniť a vyberajte ich s rozumom.